Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

pondělí 22. června 2015

Jasmínem vonící olej z Orientu

Dobré ráno :)

   Tak nám konečně začalo léto! Tedy podle kalendáře :) Co si vlastně vybavíte pod pojmem léto, konkrétně letní noc? Teplý vzduch, cvrkot všelijaké havěti, letní kino, posezení někde na zahrádce u drinku v přímořském městečku, vůni sladkého akátu a jasmínu. Miluji vůni jasmínu! Sladká, sametová, omamná... A právě kvůli ní jsem si vybrala 100% přírodní tělový olej značky Orientana s jasmínovou parfemací.


   Existují 4 květinové vůně, které se mi nikdy neomrzí - šeřík, jasmín, lilie a levandule. Do každé bych se mohla pohroužit a nikdy mě nepřestane bavit. Mohla bych se v ní utopit a bylo by mi dobře. Jasmín vévodí brzkému létu. Šeřík pak jaru, levandule srpnu a září a lilie je celoroční stálice.

   Tento olej je věrnou kopií jasmínové vůně. Kdyby vám někdo zavázal oči šátkem a dal čichnout pravého živého jasmínu a tohoto oleje, nepoznáte rozdíl. Opravdu. Sladký květinový příval omamného jasmínu! Jednoduše pecka, o to větší, že na kůži vydrží velmi dlouho, i 10 hodin.

   Jenže vůně je jedna věc a další vlastnosti druhá. A bohužel s těmi nejsem 100% spojená. Olej je totiž hrozně mastný a velmi špatně se vstřebává. Rozhodně to není výrobek, který aplikujete na tělo, 5 min. počkáte a můžete se hned jít obléci. Tady musíte čekat dobrou půlhodinu a oleje nedávat moc. Zas je ale dle mého skvělý na masáž, právě díky tomu, jak klouže a hned nemizí z povrchu pokožky. Ale to je tak vše, protože ta mastnota je hodně velká a namazat se jím třeba v horkých letních dnech vyžaduje velkou odvahu a protiskluzové oblečení k tomu.

   Vysvětlení té špatné vstřebatelnosti je snadné - olej obsahuje velký podíl slunečnicového oleje, který má velké molekuly a ty hůře pronikají epidermis. Podobně je na tom i olivový olej, který je hned na třetím místě v INC. Dále ve složení najdeme sezamový, mandlový, jojobový, meruňkový olej, olej z pšeničných klíčků, jasmínový olej a vitamin E. Složení je bez ftalátů, silikonů, minerálních olejů, parabenů a je tedy opravdu 100% přírodní. Olej je netestovaný na zvířatech.


   Účinky na pleť ale nejsou vyloženě špatné. Je sice mastnější než je zdrávo a libo, ale je pokožka je po něm hezky vyživená, zbavená pnutí a hezky prozářená, se sjednoceným tónem. Přijde mi, že i případné zarudnutí (ekzém, od škrábání, holení, vím já) mizí.

   Jinak má olej žlutavou barvu, je čirý, spíše tekutější a stačí ho opravdu málo, takže vám balení 210 ml vydrží na velmi dlouhou dobu. Nelepí.

   Osobně jsem z něj rozpačitá, vůně a účinky na pleť krásné, ale ta mastnota a špatné vstřebávání se mi nelíbí ani za mák. Plus má samozřejmě za přírodní složení. Ale abych pravdu řekla, tělové oleje jsem měla i lepší.


   Seženete za 315 Kč na eshopu Yasmeen tady. V nabídce je ještě parfemace s japonskou růží a geraniem, santalovým dřevem a kurkumou a variace se zázvorem a citrónovou trávou.

Co vy a tělové oleje? Který máte nejraději? :)


Za poskytnutí produktu pro recenzi děkuji eshopu Yasmeen.

1 komentář:

  1. No, nevypadá to zle.Ono je supr , že je to fakt přírodní,ale asi tak radši na zimu, protože namazat se olejem a do toho se zapotit, to je chuťovka :-D Ale zase nic jiného tak krásné nezvýrazní opálení jako olej.Já jsem běloba a nyní mám neznatelně (jen já to poznám) opaléné ruce a miluji ten pocit, když se večer mažu a v mých očích to ještě vynikne :-D

    OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)