Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

středa 23. srpna 2017

Hebké nohy díky ponožkám? S Lirene možná

Posledních pár let zažívají boom plátýnkové masky na obličej. A nově tuto metodu využívají výrobci také pro masky na chodidla, kteří z plátna napuštěného roztokem jednoduše vytvarují ponožky. Ty si nasadíte, po chvíli sundáte a můžete se těšit na hebké nožky. Je to ale pravda?


Značka Lirene si připravila hned dva druhy těchto masek. První má nohy zbavit ztvrdlé kůže a druhá ji zjemnit a vyživovat. 
Exfoliační maska má za úkol z chodidel odstranit ztvrdlou kůži. Návod vidíte nahoře, jednoduše ponožky nasadíte na nohy a necháte působit hodinu až hodinu a půl, poté nohy opláchnete a osušíte. Masky jsou zvenku pogumované, takže v nich můžete během aplikace v případě potřeby i chodit po bytě. Ale je to pohodlné, asi jako byste si dali na bosá chodila lékařské návleky :) Roztok je pouze uvnitř ponožek a je poněkud mazlavý, tak vám můžou případné kroky klouzat. Vůně je docela příjemná, lehce květinová.


Nohy během aplikace nijak nepálí, jen ke konci procedury přibližně po hodině začnou zvláštně chladit a tento pocit přetrvává chvíli i po sejmutí ponožek. Přisuzuji to obsaženým AHA kyselinám. Proces zjemnění pokožky probíhá tak, že se stará kůže začne po několika dnech postupně odchlipovat. U mě to začalo asi pátý den po aplikaci (proces můžete urychlit mazáním nohou krémem). Jako první šly jemné části chodidel, hlavně po stranách z boku a klenba mezi patou a prsty. Až poté šly ty nejhrubší partie, jako jsou paty a bříška palců. Kůže se odlupovala ve velkých kusech, což vidíte i na následující fotografii, která vás snad nepohorší :) Dala jsem ji sem pro představu, s jak velkou "leprou" můžete počítat.

K samotným účinkům - berte v potaz, že ne každému je příjemné po každém koupání se loupat jak ještěrka. Navíc pak nohy nevypadají úplně hezky, protože se loupou i na nártu nebo mezi prsty a celý proces je tak dost viditelný. Obzvláště, pokud v létě nosíte sandály. Samotný efekt je ovšem dobrý, nohy jsou jemnější než s pravidelným obrušování pemzou a mazáním krémem. Na druhou stranu počítejte s tím, že nabitá jemnost je pouze dočasná a po 2 týdnech se začnou nohy vracet do původního stavu.

Na závěr k této masce ještě musím říct, že si ji na základě mého doporučení koupily tři kamarádky a všechny se shodly na tom, že by do ponožek šly klidně znovu. A přiznám se, že já klidně taky jednou za čas, protože nohy na loupačku jsou celkem sranda (i když poněkud nechutná) a hlavně jsou pak cítit a vidět výsledky :)


Druhá maska má nohy zase hloubkově hydratovat pomocí urey, papájových enzymů a bambuckého másla. Ponožky vypadají úplně stejně jako ty exfoliační s výjimkou toho, že dost nehezky voní. Nevím k čemu bych parfemaci přirovnala, napadá mě snad jen směs zatuchliny a dezinfekce. Takže doporučuji nečichat a nohy co nejvíc natáhnout od těla :)


Tyto ponožky stačí mít na nohou jen 30 minut, tedy téměř třetinu času potřebného pro exfoliační ponožky. U těch musíte na výsledek čekat několik dní, tady se bohužel nedočkáte téměř žádného. Hydratace byla srovnatelná s jakýmkoli krémem na nohy s výjimkou toho, že chodidla po smytí masky nezůstala mastná. Změkčení je minimální, stejně jako hydratace. Osobně tedy tuto masku doporučit příliš nemohu a myslím si, že peníze za ni můžete investovat raději do kvalitního krému na nohy, který vám udělá stejnou službu, jen častěji a za kratší dobu.Konečný verdikt pro tyto letošní novinky zní - exfoliační maska na nohy ano, pokud vám nevadí loupající se kůže, regenerační maska na nohy vůbec ne. Masky seženete od 109 Kč za balení, v kterém najdete vždy jeden pár. Seženete ve vybraných drogeriích a eshopech.

Za poskytnutí produktu děkuji společnosti Mark Distri.

1 komentář:

  1. Už jsem o tom četla a docela mě to i zaujalo :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)