Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

pondělí 23. dubna 2018

Poprvé - razítkování s MoYou London

Vždycky jsem obdivovala delikátní vzory na nehtech různých blogerek a youtuberek vytvořených razítky na nehty. A vždy jsem si říkala, že se ani nemusím snažit je kupovat, protože takový nemehlo jako já, by nezvládlo ani tuhle metodu zdobení. Ale co se má stát, se stane a ke mně si našla cestu sada od značky MoYou London, která je svými razítky pověstná. Následující řádky asi nebudou pro ostřílené razítkovače, ale určitě poslouží někomu, kdo nad touto metodou zdobení teprve přemýšlí :)


Testovala jsem sadu Pro Starter Kit, která obsahuje destičku s romantickými motivy (květiny, ptáčci, cupcake, psací písmo...), razítko, stěrku a lak na razítkování v meruňkovém odstínu. Zároveň jsem si k sadě pořídila i černý lak na razítkování a následně průhledné razítko. Sada obsahuje taky razítkovací manuál. Její celkové provedení se mi moc líbí, vintage styl a pin up jsou moje srdcovka, takže dávám palec nahoru za design :)


Ve složení laků nenajdete dryáky formaldehyd, toluen, kafr, formaldehydovou pryskyřici a dibutylftalát, jsou tedy 5 free.

Razítkovací postup je následující.

1. Nalakujte nehty obvyklým způsobem (podlak, barvený lak, nadlak, doporučuji rychleschnoucí) a nehte důkladně (!) proschnout. Doporučuji klidně nalakovat i den předem. Později uvidíte, proč.
2. Připravte si destičku, stěrku, razítko, razítkovací lak, odlakovač a vatu. Vše rozložte na pevném rovném podkladu, který doporučuji opatřit ubrouskem. Jednak vám ochrání stůl, jednak si do něj můžete otírat stěrku od laku.
3. Vyberte si motiv, který budete razítkovat. Naneste na něj lak a ujistěte se, že je jím pokryt celý vzor.
4. Rychle (!) setřete lak stěrkou, která je nakloněná cca 45° k destičce. Tak zůstane lak jen v rýhách vzoru.
5. Lak, který zůstal v destičce, přeneste na razítko. To jednoduše přilepíte k destičce a přitlačíte. Pracujte rychle, aby lak neuschnul. Pak už ho na razítko nepřenesete, natož na nehty.
6. Obtiskněte! U větších vzorů je lepší nejdříve přitisknout razítko k jedné straně nehtu a poté ho obloukem nanést i na zbytek nehtu. U menších vzorů doporučuji spíš natisknout rovnou kolmo na nehet.

Tadá, je hotovo! Co se týče nadlaku, mějte na paměti, že musíte pracovat opatrně, protože některé top coaty vzor rozpouští. Obecně to však dělají více lesklé nadlaky, než ty matné. Pokud se vám vzor nepovede dobře obtisknout, nepropadejte panice. Pokud, máte podkladový lak opravu důkladně suchý (viz bod 1), snadno čerstvě natisknutý vzor setřete vatou s odlakovačem bez poškození spodní vrstvy.

Destičku i stěrku nezapomeňte po použití ihned očistit odlakovačem. 
Zastavila bych se rozhodně u razítek. Neprůhledné razítko, které bylo v sadě, je dostatečně měkké, lepivé a dobře se s ním pracuje. Bohužel nevidíte, kam přesně nanášíte barevný vzor, což je problém hlavně u menších obrázků, které chcete dát např. do středu nehtu. Proto jsem si objednala i průhledné razítko. Postupovala jsem s ním jako u předchozího razítka, tedy nanesla lak na destičku, setřela stěrkou a přenesla na razítko. Chyba byl v tom, že se nic nepřeneslo. Průměrně na cca desátý pokus se přenesla půlka vzoru. Problémem je podle mě konzistence razítkovacího materiálu, který je u průhledného razítka tvrdší a méně lepivý. Ač jsem tedy s razítkovací sadou spokojená, průhledné razítko je pro mě strašným zklamáním, protože je jednoduše nepoužitelné. S problémem jsem se svěřila i eshopu, poslala jim ho na otestování a prý tiskne v pořádku. Podle fotek oproti bílému razítku určitě ne. Máte někdo podobnou zkušenost? Třeba i s jinými razítky, že vám nepřenáší vzor? Dole vidíte srovnání přeneseného vzoru na obou razítkách.Co říct závěrem? 

Trvá to? Ano trvá, ale narazítkováno a očištěno máte během 20 min i jako začátečník. Pokud s vámi razítko spolupracuje. Jako plus berte, že podobný vzor prostě nenamalujete štětečkem. Vodolepky jsou zase podstatně dražší.

Zvládne to i začátečník? Ano, ale trochu tréninku bude třeba. Chvilku trvá, než vychytáte správný tlak na razítko i kolébavý pohyb, kterým přenesete vzor na nehty. Rozhodně na to ale nepotřebujete manikérský kurz.

Stojí to za to? Pokud chcete mít hezké nehty, tak ano :) Já uvažuji o další destičce a rozhodně bílém razítkovacím laku. Ano, nerazítkuji každou manikúru, ale jednou za čas proč ne. Obvykle se vám totiž dostane pochvaly na vaše nehty a neujdete ani otázkám: To si malovala sama? To jsou nálepky? A to jsou tvoje nehty? Takže tak :)

MoYou seženete na eshopu Ráj nehtů. Vybírat můžete z mnoha vzorů destiček a razítkovacích laků, včetně duochromatických, což mi přijde dost zajímavé :)

6 komentářů:

 1. Krásný!! Já si už kdysi razítkovač na nehty chtěla pořídit, ale nějak jsem na něj potom zapomněla a vidím, že dělám chybu. Krásně zdobí nehtíky.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné nehtíky! Mám taky doma tyhle razítka, ale nikdy mi to moc nevytvoří efekt jaký chci, ještě musím potrénovat :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tohle by bylo něco na moje nervy. Mě se nikdy nepodařilo to dobře "natisknout" :)

  OdpovědětVymazat
 4. Beautiful post, dear! I like your blog.
  Following you! Follow back?
  www.minnieart.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)