Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

čtvrtek 26. ledna 2017

Green eyes |Greenery| #projektpantone

Venku se nic moc ještě nezelená, ale proč si svěží zelenou nedopřát třeba na oblečení, doplňcích nebo líčení? A ideálně tu šťavnatou zelenou, jakou je odstín Greenery. Ten navíc společnost Pantone vyhlásila barvou celého roku 2017!


Barva jako Greenery tu dlouho nebyla, v minulých letech byly hlavními barvami hlavně tyrkysové, růžové, červené, oranžové či modré tóny. Příjemnou výjimkou byla žlutá Mimosa z roku 2009 a neutrální béžová Sand Dollar představená o tři roky dříve. A přitom tuhle zelenou na jaře a v létě vídáte všude okolo sebe. Ať už na rašících pupenech, na mechu v lese nebo na listech stromů, kterými probleskuje letní slunce. A to nemluvím o paprikách, jablkách nebo romanescu, které zdobí úplně stejná barva.Dala jsem této barvě v dnešní líčení opravdu hlavní roli, zářící nejen ve světlech reflektorů. Zvolila jsem tužku Catrice Greenting from… A s ní se dostáváme k jedné historce z tohoto líčení. Nejdříve jsem udělala líčení s tužkou úplně běžně. Jenže se už stmívalo a fotky byly tmavé a našedlé. Takže jsem si je další víkend zopakovala a řekla si, že zkusím zelenou linku udělat sytější. Jak? Nahřátím tuhy tužky nad plamenem svíčky. Ona se pak pěkně rozkreslí a bude měkčí. Chvilku jsem tuhu ohřívala v dostatečné vzdálenosti od plamene a ono se nic nedělo. Zkusila jsem ji proto vytáhnout, zkontrolovat a najednou jsem viděla, že tuha teče. Opatrně jsem s ní chvíli hýbala, aby úplně nestekla a trochu ztuhla. S bláhovou myšlenkou, že už tužka nemůže být teplá, ale maximálně vlažná, jsem ji nanesla na víčko. A jak by řekl klasik: Chyba lávky. Byla teplá. A dost.
Buď jak buď, s rozehřátou (téměř rozpuštěnou) tuhou se mi podařilo vytvořit opravdu sytou linkou. Jen takto větší vrstva (díky měkkosti tužky se vám slabá ani nepodaří) má tendenci se trochu drolit a opadávat. Ale ne nijak výrazně.

Kromě CC krému, korektoru a pudru, jsem použila ještě set na zvýraznění obočí, smetanový stín z paletky GOSH Smokey Eyes na projasnění horního víčka pod obočím a řasenku. Na tváře jsem použila rozjasňovač z konturovací paletky Kiko a Dandelion od Benefitu, tématicky zabalený do pěkné zelené. Jeho růžovou barvu jsem pak podtrhla semitransparentní rtěnkou od Catrice ve svěže růžovém odstínu Don’t Pink And Drive.Jak se vám výsledek líbí? A co říkáte na barvu roku, pořídíte si v ní něco? Já bych ráda už kolik let, ale bohužel je naprosto mimo mé barevné spektrum :)7 komentářů:

 1. Jsem moc zvědavá na další barvy. Bezva. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že je to těšení vzájemné :)

   Vymazat
 2. Tvůj blog jsem objevila právě teď, celkem se mi tu líbí a určitě se sem vrátím:-). Zima mě štve a na všechnu tu zeleň a kvítí se opravdu těším. Tvé líčení se mi líbí, do školy bych s tím ale přeci jenom nešla. Líbí se mi hezky vykreslené obočí, není to nic hodně výrazného ale je upravené, to se mi líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítám tě a moc děkuji! Já se přiznám, že na takové líčení do práce taky nemám odvahu, ale nějak na letní veselici - proč ne? :)

   Vymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)