Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

úterý 3. ledna 2017

Instagramové tipy aneb Koho stojí za to sledovat v roce 2017

Vítám vás v novém roce :) Upřímně doufám, že pro nás všechny bude lepší jak ten minulý, který hravě můžu zařadit na první příčku těch nejhorších let svého života.

A abychom začali pěkně zvolna, přináším vám tipy na to, koho sledovat na instagramu. První část najdete zde. Od té doby jsem objevila nové zajímavé účty. Většinou jsou specifické a nejedná se o mainstream typu Nikkie's Tutorials. A o to jsou podle mě lepší :)


Olivia Hansson aka Blackbirdandgoose nadchne nejen příznivce krásných fotografií, ale hlavně dokonalého soužití s přírodou. Tahle dredatá slečna a její přítel Anton holdují severské klasice, výpěstkům z vlastní krásné zahrady a zvířatům. Obzvláště v létě je na co se dívat, ale ani v zimě vás Olivia nenechá na pochybách, že je příroda štědrá a zajímavá po celý rok.


Na Olivii jsem narazila přes Guinevere von Sneeden. Tato slečna je zaměřená podobně jako její kolegyně z Evropy, ale je více romantičtější a chybí ji severská divokost :) Bydlí v domě ze 17. století, chová dva obrovské a mazlivé králíky, maluje milé obrázky a samozřejmě je silně fixovaná na přírodu. Na uklidnění nervů od davů v centru Prahy ideální.


Vyloženě domáckou atmosféru můžete nasát na účtu All The Beautiful Things. Litevské duo matky a dcery vytváří krásné fotografie maličkostí, které dělají obydlí hřejivým domovem. Načerpejte inspiraci na domácí dekorace nebo se prostě jen potěšte pohledem na echt šťastně vypadající rodinku :)


Nikdy by mě nenapadlo, kolik se dá udělat fialových pokrmů, dokud jsem díky Jamiemu Oliverovi (rozhodně doporučuji taky sledovat) neobjevila Carolin alias Frauherzblut. Stylizace mi občas připomíná oblíbenou Lindu Lomelino, jen jsou fotografie světlejší a fialovější :) Nápady na zajímavé recepty zahrnuty.


Archdigest je tu pro všechny milovníky interiérů a exteriérů. Pokud vás baví design, architektura nebo jen hledáte nápady, jak oživit váš domov, je tenhle účet pro vás jako dělaný. A pokud ani jedno z toho, třeba rádi nakouknete do soukromí hvězd. Právě ukázky z jejich domova se někdy na účtu objevují. Ostatně narazila jsem na ně přes Jessicu Chastain :)


Pro nadšence do historické módy je velmi dobrý profil The Corseted Beauty. Najdete na něm historické obrazy a fotografie, ale i dobové šaty. Upřímně? Nepřestávám žasnout nad zručností dřívějších švadlen a říkám si ještě víc, jaká je škoda, že ženy nosí kalhoty nebo jednoduché sukně a šaty. Protože se dá vytvořit něco daleko daleko hezčího a víc zdůrazňujícího krásu žen :)


Na instagramu zveřejňují své počiny i slavní fotografové. Doporučuji třeba skvosty Petera Lindbergha...


...nebo dvorního fotografa společenských a módních magazínů Patricka Demarcheliera. Taky si vzpomínáte na scénu z filmu Ďábel nosí Pradu, jak Meryl Streep říká: "Víš co? Vytoč mi Demarchelierho." Tak to je přesně on :)


A když jsme u celebrit, nemůžu opomenout Celeste Barber. Tahle australská komička si dělá legraci ze známých hvězd a hlavně z jejich fotek. No schválně, jak některé pózy vypadají, když je dělá matky dětí a ne špulící se modelka. Zábava zaručena.

A koho sledujete vy? :)

1 komentář:

  1. Perfektní, děkuji za tipy :-) Ráda omrknu nějaké opravdu zajímavé a poutavé fotografie.

    OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)