Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

neděle 5. března 2017

Jaké je to být modelkou? Ohlédnutí za Retrodnem s Lazy Eye

Musím říct, že v letošním roce (a to jsme teprve v první čtvrtině!) se dějí skvělé věci. A o té první, která se udála koncem ledna, bych vám ráda napsala. Pokud vás vždycky zajímalo, co zažívají modelky během módních přehlídek tak jako mě, pak jsou následující řádky přesně pro vás. Zavedu vás to zákulisí módní přehlídky v rámci výstavy Retro, které jsem se právě jako "modelka" poslední lednový víkend zúčastnila :)

Foto: Richard Hodonický

Tuto jedinečnou příležitost, obléknout si krásné modely české značky Lazy Eye a předvést  je v Nové budově Národního muzea, jsem dostala celkem jednoduše. Na Facebooku jsem si všimla výzvy stránek Lazy Eye, že hledají 5-10 modelek na přehlídku a ať zájemkyně zašlou emailem své fotky a míry. Trochu jsem přemýšlela, jestli do toho jít, pak se rozhodla, email poslala a nakonec obdržela pozvánku na casting. Asi si dokážete představit tu euforii... Vysoká jsem jen 168 cm, okolo boků mám skoro metr, za chvíli mi bude 25 a najednou jsem měla převádět v Národním muzeu překrásné šaty, které nosí Klára Issová, Jitka Čvančarová, Vica Kerekes, Kristýna a Jenovéfa Bokovy, Tonya Graves nebo Jana Plodková. Těch pár týdnů, co jsem po emailu čekala na den D, bylo právě díky těšení nekonečných. Ale přece jsem se dočkala...

Casting probíhal přímo v showroomu Lazy Eye naproti Vinohradskému divadlu. Nejdříve jsem vyplnila kartu se jménem, kontakty, mírami a velikostí bot. Pak už si mě do parády vzala úžasná Hanka Noble (zakladatelka značky LE), její obchodní partnerka Judita a Norinka Barnhart, která má zase značku Nora Lee a je sama modelkou. První šaty velikosti S mi byly dost volné a trochu jsem se zděsila, jestli z přehlídky nic nebude, protože jsem hubeňour... Ale další (jmenují se Cedrika) byly perfektní a s barýtkem od Jolany Kotábové naprosto dokonalé!

Z castingu... fotila Nora Barnhart

Casting nakonec dobře dopadl a přede mnou byl ještě fitting, tedy zkoušení modelů, které jsem měla předvádět. Opět jsem se za ním vydala na Vinohrady a vyzkoušela celkem tři modely. U černých dlouhých šatů, které vidíte vlevo, jsem bojovala dost se svojí výškou. I s vysokými podpatky mi byly opravdu dlouhé. Jsem prostě středně malá žena :) Zbývající dva modely, které na kartě vidíte, jsem převedla 28. 1. v Národním muzeu.Přehlídka byla plánovaná na 16. hod. v sobotu 28. 1. v rámci doprovodné akce k výstavě Retro. Pro mě den začal už po šesté ráno, abych se stihla sbalit a být v muzeu lehce před osmou ranní. S sebou svačinu, něco na čtení, pití (a pro příště doporučuji i brčko, protože jakmile máte rtěnku na rtech, tak se pořádně už nenapijete), bezešvé prádlo v tělové barvě a foťák na dokumentaci. Od osmi do deseti jsme si zkoušely choreografii. Přehlídka byla rozdělená do čtyř sekcí - rozverné školačky (můj první model), kostýmky, denní šaty (můj druhý model) a večerní šaty. První dvě skupiny měly choreografii trochu složitější, nešlo jen o obyčejné chození po molu, v tomto případě podlaze. Pokud se chcete podívat na záznam přehlídky i s videem, mrkněte na článek na Ona DNES.

Čekačka na zkoušku...
Poté, co jsme zkoušku měly za sebou (musela se stihnout do deseti hod., protože pak se muzeum otevíralo návštěvníkům), jsme si daly dvouhodinovou pauzu na jídlo. Já si zašla na kávu do Costy a taky jsem krátila chvíli v Neoluxoru, kde jsem si koupila novou knížku. Čas jsme si mohly zkrátit i kvízem pro návštěvníky v rámci Retrodne, ve kterém bylo možné vyhrát retropotraviny, Burdu, síťovku nebo kosmetiku Dermacol. Na odpoledne byla připravena i tombola s botami Melissa, kosmetikou Dermacol nebo poukazy Lazy Eye. Doprovodný program zahrnoval také komentovanou prohlídku výstavy nebo líčení vizážisty značky Dermacol.

Po návratu z přestávky se vše chystalo na vlasy a makeup. Celkem se o nás staralo pět stylistek a vizážista z Make up Institut Prague, kteří si nás postupně vzali do parády. Zázemí jsme měly v jedné z místností za expozicí Retro, aby nás nikdo z návštěvníků neviděl dřív než se mohlo. Co se týká vizážistů... Upřímně jsme s holkama měly pocit, že se umíme nalíčit lépe a hlavně rychleji :) Nepochybuji, že se jedná o profesionály, ale myslím, že pokud se o líčení jen trochu zajímáte, víte samy nejlépe, co vám sluší a jaký makeup máte zvolit. Od kamarádky modelky jsem slyšela, že měla hodně špatnou pleť díky tomu, že vizážisté štětce nedezinfikují. Nechtělo se mi tomu věřit, protože tohle by měl být snad základ líčení vícečlenné skupiny. Nakonec jsem se sama přesvědčila, jak to je. Po tomhle líčení jsem měla slušný náběh na opar... Příště beru šminky svoje!Ovšem z účesu jsem byla nadšená...
Tak krásný drdol jen s pomocí vlásenek bych taky chtěla umět :) Foto: Richard Hodnický

Před samotnou přehlídkou jsme si daly na kuráž sekt a poslechly si povzbuzující řeč báječné Norinky. A pak se šlo na věc... Celou přehlídky moderovaly Hanka Noble s kurátorkou výstavy Retro Mírou Burianovou. Modelky byly zajímavá směs - zákaznice Lazy Eye, módní nadšenkyně, mladé slečny i matky, nebo zpěvačky Tonya Graves a Katarzia, které byly naprosto milé, vtipné a opravdu nás v zákulisí bavily :)

Foto: Richard Hodonický

Naprosto profesionální Norinka... Foto: Richard Hodonický

Foto: Richard Hodonický

Foto: Richard Hodonický

Rozverné školačky... Foto: Richard Hodonický

Foto: Richard Hodonický

Báječná zpěvačka Katarzia... Foto: Richard Hodonický

Foto: Richard Hodonický

Živelná Tonya Graves


Defilé... v šedých šatech a červeném baretu Hana Noble, vedle kurátorka výstavy Míra Burianová také v šedé
Myslím, že módní přehlídku v plném sále lidí by si někdy měla zkusit každá žena... Jednak je to zajímavý pocit, když někdo kouká jen na vás, jednak člověk jde úplně jinak, tak nějak hrdě a žensky, a jednak taková akce úžasně člověka nabíjí. Přistihla jsem se následující den, jak jedu v metru a podivně se usmívám, protože jsem vzpomínala na předešlý den :)

Popřehlídkové uvolnění... Foto: Katarzia

A ještě fotku na památku...

S Tonyou...


Foto: Hana Noble


Snad jsem vás dokázala aspoň trochu přenést do toho báječného dne, za který moc děkuji celému Lazy týmu a těším se na další, brzkou spolupráci! ♥♥♥

Výstavu Retro můžete navštívit ještě do 31. 5. 2017. Jen doporučuji neočekávat příliš mnoho výstavních prostor, Nová budova je přeci jen malá ;)

11 komentářů:

 1. Akože Nikol, ja by som ťa hneď šupla na titulku nejakého časopisu, presne pre takéto šaty si sa narodila;) Veľmi sa mi páčis v tom bledšom outfite, z fleku by si s ním mohla zahrať vo filme!!:) Ale keď pozriem na ten červený, neviem sa zrazu rozhodnúť, ktorý je lepší. :)) Úplne z teba sála taká aura,...elegancia...:)

  OdpovědětVymazat
 2. Wow překrásné šaty, hned bych si všechny alespoň vyzkoušela, krásné, elegantní , prostě dech beroucí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky mám pocit, že pro tuto modu jsi se narodila! Úžasné... Ať se dívám, jak se dívám, krásnější modelku než Ty tam nevidím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Červenám se.... všem děvčatům to moc slušelo!

   Vymazat
 4. Tak to musel být skvělý zážitek! :) Super akce a moc ti to sluší! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc ti to sluší, musela to být skvělá zkušenost ↨

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla a jsem moc ráda, že takovou zkušenost mám :)

   Vymazat
 6. Vypadáte nádherně! Jako z jiné doby, úplně Vás vidím v nějakém filmu. Fakt nádhera :-o

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za každý komentář :) Mám z nich radost - z chvály i kritiky :)

Mojí reklamou je jen má vlastní práce na blogu, ne vkládání odkazu mého blogu do každého příspěvku na jiném blogu. Neobtěžuji tím jiné. A vy, prosím, tím nebtěžujte mě a mé čtenáře. Odkazy na blogy (giveaway nebo články mimo téma) budou na blogu mazány. Prosím, zaplaťte si inzerát v novinách nebo na Facebooku a komentujte k tématu. Děkuji :)